»Vaš pogum leta 1991 nam je omogočil, kar imamo danes, zato naj nam nikoli ne bo žal častiti naše slavne preteklosti. 20. stoletje se je začelo z generalom Rudolfom Maistrom, končalo pa z veličastno zmago prav vas, ki sedite tukaj. Ko greš v vojno, je pomembno imeti dušo in srce in se zavedati, da so lahko tudi žrtve.«
»Veterani vojne za Slovenijo pa zahtevajo dostojen odnos slovenske politike do vseh vojnih veteranov in uresničitev vseh pravic, določenih z zakonom o vojnih veteranih.«
»Prav je, da se vojni veterani in vsi branitelji Slovenije spominjamo tistega časa in tistih zgodovinskih dogodkov, v katerih smo imeli priložnost in čast sodelovati.«
»Zahvalil bi se vsem, ki so sodelovali pri delu z nami v preteklem obdobju in promovirali vrednote, ki jih zastopamo – čast, zvestobo in poštenost.«
»Slovenija se zaveda kompleksnosti vojne in njenih posledic za ljudi. Zato se je odločila pomagati ranjenim vojnim veteranom, jih vključiti v rehabilitacijske programe ter jim nuditi psihosocialno podporo.«
»To še posebej, če je Muzej osamosvojitve Slovenije, kot omenjajo mediji, namenjen Združenju za vrednote slovenske osamosvojitve, med katerimi je zelo malo vojnih veteranov.«
»Pokažimo tudi letos, da imamo Slovenijo radi, veteranke in veterani so v mislih vedno z nami, izobesimo zastave in ponosno praznujmo – to je najmanj, kar lahko naredimo za vse, ki so dali življenja za našo domovino.«
»Z delitvijo na begunce in migrante, večvredne in manjvredne, ker pripadajo drugačnim kulturam in rasam, se ustvarja vtis o rasizmu v Sloveniji.«
»Da takšno silo, število ljudi, ki so sodelovali v osamosvojitveni vojni, nihče nič ne vpraša, je predrzno.«
»Za primerjavo – Slovenija ima približno toliko prebivalcev kot Dunaj. Tam imajo 600 poklicnih gasilcev, v enem mestu, pri nas pa 700 v celi državi.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju